Opis

Pełna moc i intensywność to naszym zdaniem najlepszy opis dla naszego Ristretto. 

Strąk kawy Ristretto składa się z mocno ciemno palonych ziaren kawy Arabica i Robusta. Kawa ta ma głęboki i intensywny smak, który pochodzi z powolnej karmelizacji ziaren kawy podczas palenia. 

To Ristretto jest dla tych, którzy naprawdę chcą mocnej i intensywnej kawy. Ristretto jest przeciwieństwem Lungo (długiej), ponieważ Ristretto po włosku oznacza "krótką". W porównaniu z Lungo, Ristretto jest zatem znacznie bardziej intensywne, ponieważ zawiera tylko o połowę mniej wody niż tradycyjne espresso, ale zaparzone z taką samą ilością kawy. Dlatego w kawiarniach często podaje się Ristretto ze szklanką wody, aby nie przytłoczył nas jego smak. Jeśli jednak Ristretto powinno być nieco zbyt intensywne lub jeśli chcesz mieć większą filiżankę kawy, możesz również zaparzyć ten strąk jako bardziej intensywne i pełne smaku Lungo. 

Nasza Ristretto ma okrągły i ostry smak, a poznaje się ją po tym, że jest w niej miejsce zarówno na owocową słodycz, jak i bardziej finezyjnie kwaskowe niuanse smakowe. Pełen smak Arabiki jest zrównoważony świeżą kwasowością i ostrą goryczką pochodzącą z Robusty, przy czym w żadnym momencie nie jest jej za dużo. Wreszcie, aluminiowa kapsułka trzyma to wszystko razem i zachowuje świeżość i aromat, dzięki czemu Twoje Ristretto dobrze leży w szafce. 

Innymi słowy, tutaj jest klasyczny Ristretto w rozsądnej cenie, która pochodzi z klasycznym smaku i ciała, które naszym zdaniem będzie pasować do większości ludzi. 

Dostarczamy to Ristretto w aluminiowej kapsule, która idealnie pasuje do Twojego ekspresu Nespresso®.

Te kapsułki nie są powiązane z firmą Nestlé®, nie są przez nią produkowane, zatwierdzane ani wspierane.
 

Specyfikacje

Liczba kapsułek

10

Liczba napojów

10

Marka

Kaffekapslen

Kompatybilność

Nespresso

Nuty smakowe

owoce

Właściwości

Aluminium

Rozmiar 

Ristretto

Intensywność smaku

Bardzo intensywny smak (10/10)

Najlepiej spożyć przed

31.01.2026

Ristretto - Premium

10 kapsułek do Nespresso®

(3)

Recenzje (3)

Dobra i smaczne Czytaj więcej
Mój faworyt ! ❤️ kawa jest mocna ale w połączeniu ze spienionym mlekiem jest przepyszna , idealna na pierwszą poranną kawę ❤️ Czytaj więcej
Świetna kawa Czytaj więcej

Podobne kategorie