Opis

illy Classico jest znana na całym świecie, eksportowana z bazy firmy w Trieście we Włoszech do każdego zakątka globu. Classico to signature blend firmy illy i jak wszystkie kawy Illy tworzona jest wyłącznie z ziaren arabiki. 

W tym przypadku otrzymujemy Classico w kapsułce specjalnie przystosowanej do użycia w lungo, dzięki czemu zaparzamy nieco większą filiżankę niż w przypadku espresso. 

Ta klasyczna mieszanka illy to kawa stworzona z mieszanki 9 różnych ziaren Arabiki, która od ponad 80 lat jest nieustannie udoskonalana do perfekcji. Autentyczna i słynna mieszanka sygnaturowa, znana ze swojego smaku o utrzymującej się słodyczy z subtelnymi nutami jaśminu, karmelu i cytrusów. 

Innymi słowy, oto mieszanka kawy, która reprezentuje to, co najlepsze we włoskiej kulturze kawowej, której popularność pozostaje niesłabnąca od dziesięcioleci. 

Firma illy została założona w Trieście we Włoszech w 1933 roku i do dziś jest prowadzona przez potomków założyciela firmy, Francesco Illy. Klasyczne biało-czerwone logo illy jest dobrze znane w modnych kawiarniach na całym świecie, a każdego dnia miliony filiżanek kawy illy są wypijane w kawiarniach, biurach i domach na całym świecie. 

Specyfikacje

Liczba kapsułek

18

Liczba napojów

18

Marka

illy

Kompatybilność

illy

Rozmiar 

Lungo

Intensywność smaku

Średnio intensywny smak (5/10)

Najlepiej spożyć przed

31.05.2025

illy Lungo Classico

18 kapsułek do illy iperEspresso

Recenzje (0)