Opis

Firma illy stworzyła kawę z ziarnami arabiki single origin z Gwatemali. 

Kawa gwatemalska tego typu, ma charakterystyczną kwasowość i wyraźne nuty czekoladowe. Ziarna uprawiane są na terenach górskich na wysokości do 2000 metrów. Połączenie chłodnych temperatur i cieplejszych bryz z Meksyku, wraz z bogatą w minerały górską glebą, stwarza optymalne warunki do uprawy kawy. 

Wynik tych doskonałych warunków geograficznych widać wyraźnie w tej mieszance, gdzie otrzymujemy kawę o intensywnym aromacie i charakterystycznej słodyczy, połączonej z uroczymi nutami czekoladowymi. 

Otrzymujesz wysokiej jakości kawę, która została wypalona zgodnie z najlepszymi włoskimi tradycjami kawowymi, co skutkuje bogatym i pełnym body, które przychodzi ze smakiem z pewnością docenionym przez większość miłośników głębokiego L. 

Dostarczamy tę zapierającą dech w piersiach kawę w postaci ziaren, które możesz zmielić w stopniu, który najlepiej pasuje do Twojego gustu. 

Zmieloną kawę można zaparzać w ekspresach filtracyjnych, prasach francuskich i oczywiście w ekspresach do kawy espresso. 

Aby uzyskać optymalne wrażenia, zalecamy zmielenie kawy tuż przed jej użyciem. 

Firma illy została założona w Trieście we Włoszech w 1933 roku i do dziś jest zarządzana przez potomków założyciela firmy, Francesco Illy. Klasyczne biało-czerwone logo illy jest dobrze widoczne w modnych kawiarniach, a każdego dnia miliony filiżanek kawy illy są wypijane w kawiarniach, biurach i domach na całym świecie. illy jest jednym z pionierów przemysłu kawowego, znanym nie tylko z kawy, ale także z wynalezienia nowoczesnego ekspresu do kawy i najnowocześniejszych opakowań. 

Składniki

Palone ziarna kawy

Specyfikacje

Ilość (g)

250

Marka

illy

Nuty smakowe

miód, karmel

Właściwości

Arabica

Intensywność smaku

Średnio intensywny smak (6/10)

Najlepiej spożyć przed

31.12.2025

Illy Guatemala

250 g kawa ziarnista

Recenzje (0)