Opis

Firma illy stworzyła kawę z ziarnami arabiki pochodzącymi z pierwotnej ojczyzny kawy - Etiopii. Ziarna w tej mieszance są ręcznie zbierane i uprawiane w cieniu, a pochodzą z tej części Etiopii, gdzie uważa się, że powstała pierwsza kawa. 

Ziarna kawy z Etiopii należą do najbardziej ekskluzywnych na świecie i są znane z delikatnych nut kwiatowych. Otrzymujesz kawę single origin uprawianą w sposób zrównoważony, która ma delikatne, aromatyczne body z nutami jaśminu. 

Jest to kawa wysokiej jakości stworzona ze starannie wyselekcjonowanych ziaren, wypalanych zgodnie z najlepszymi włoskimi tradycjami kawowymi. Efektem jest delikatna i aromatyczna kawa, która jesteśmy przekonani, że trafi w gusta większości osób. 

Tę aromatyczną kawę dostarczamy w postaci kawy ziarnistej, którą można zmielić samodzielnie w domu, dostosowując ją do własnych preferencji. 

Zmieloną kawę można zaparzać w ekspresach filtracyjnych, prasach francuskich i oczywiście w ekspresach do kawy. 

Aby uzyskać optymalne wrażenia, zalecamy zmielenie kawy tuż przed jej użyciem. 

Firma illy została założona w Trieście we Włoszech w 1933 roku i do dziś jest prowadzona przez potomków założyciela firmy, Francesco Illy. Klasyczne biało-czerwone logo illy to znajomy widok w modnych kawiarniach, a każdego dnia miliony filiżanek kawy illy są wypijane w kawiarniach, biurach i domach na całym świecie. illy jest jednym z pionierów przemysłu kawowego, znanym nie tylko z kawy, ale także z wynalezienia nowoczesnego ekspresu do kawy i najnowocześniejszych opakowań. 

Składniki

Palone ziarna kawy

Specyfikacje

Ilość (g)

250

Marka

illy

Nuty smakowe

owoce cytrusowe, jaśmin

Właściwości

Arabica

Intensywność smaku

Łagodny smak (3/10)

Najlepiej spożyć przed

28.02.2025

Illy Ethiopia

250 g kawa ziarnista

Recenzje (0)