Opis

Lavazza jest znana jako ulubiona kawa Włoch, a jej początki sięgają 1895 roku. Lavazza była pionierem techniki mieszania kawy z różnych regionów, a dziś jest znana jako jedna z wiodących firm kawowych na świecie. 

Włochy są ponadto znane jako ojczyzna espresso. Espresso zostało wynalezione we Włoszech i, podobnie jak Lavazza, pochodzi z Turynu. Dziś espresso należy do najpopularniejszych odmian z bogatej włoskiej tradycji kawowej, gdzie oprócz tego, że pije się je bez dodatków, jest również wykorzystywane do tworzenia kawiarnianych klasyków, takich jak Cappucino i Caffe Latte. 

Trudno więc o bardziej autentyczne włoskie doświadczenie kawowe niż z Espresso Classico firmy Lavazza. Oto bowiem klasyk, który od dziesięcioleci cieszy się powodzeniem we włoskich kawiarniach i domach. 

Przygotowana w 100% z ziaren Arabiki pochodzących z Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej Lavazza Classico ma smak słodki i delikatny z bogatym posmakiem. 

Zaparz swoje własne espresso i wybierz się w podróż do Włoch - bo oto kawa, która gdyby umiała mówić, powiedziałaby: Sono un italiano. Un italiano vero. 

Składniki

Palone ziarna kawy

Specyfikacje

Ilość (g)

1000

Marka

Lavazza

Rozmiar 

Espresso

Intensywność smaku

Średnio intensywny smak (5/10)

Najlepiej spożyć przed

30.10.2025

Espresso Italiano - Lavazza

1000 g kawa ziarnista

(1)

Recenzje (1)

Lubię intensywny smak kawy, więc ta jest dla mnie stworzona. Bardzo dobra i miła współpraca ze sprzedawcą. Polecam bardzo!! Czytaj więcej