Opis

Pełna moc i intensywność to naszym zdaniem to, co charakteryzuje nasze Ristretto. 

Kapsułka kawy Ristretto została stworzona z mocno ciemno palonych ziaren kawy Arabica i Robusta, dzięki czemu uzyskano kawę o głębokim i intensywnym smaku, który pochodzi z powolnego karmelizowania ziaren kawy podczas palenia. 

Ristretto jest dla tych, którzy naprawdę chcą mocnej i intensywnej kawy. Ristretto jest przeciwieństwem Lungo, ponieważ Ristretto w języku włoskim oznacza "krótki". W porównaniu z Lungo, Ristretto jest znacznie bardziej intensywne, ponieważ zawiera tylko połowę mniej wody niż tradycyjne Espresso, ale jest zaparzane z taką samą ilością kawy. Dlatego w kawiarniach Ristretto często podaje się ze szklanką wody, dzięki czemu nie jest się przytłoczonym smakiem. Jeśli jednak Ristretto ma być nieco zbyt intensywne lub jeśli chcesz mieć większą filiżankę kawy, możesz zaparzyć tę kapsułkę również jako bardziej intensywne i pełne Lungo. 

Nasze Ristretto ma okrągły i ostry smak i jest znane zarówno z owocowej słodyczy, jak i bardziej finezyjnych kwaskowych niuansów smakowych. Pełny smak Arabiki jest zrównoważony świeżą kwasowością i ostrą goryczką pochodzącą z Robusty, przy czym w żadnym momencie nie jest ona zbyt intensywna. 

Innymi słowy, mamy tu klasyczne Ristretto w atrakcyjnej cenie, które przychodzi z klasycznym smakiem i ciałem, które naszym zdaniem będzie odpowiadać większości. 

Dostarczamy to Ristretto w kapsułce, która idealnie pasuje do ekspresu Nespresso®, ale ponieważ kapsułka jest wykonana z plastiku, możemy zaoferować ten wariant w niższej cenie niż nasze Ristretto w tubie. 

Te kapsułki nie są powiązane z firmą Nestlé®, nie są przez nią produkowane, zatwierdzane ani wspierane.

Specyfikacje

Liczba kapsułek

10

Liczba napojów

10

Marka

Kaffekapslen

Kompatybilność

Nespresso

Nuty smakowe

owoce

Rozmiar 

Ristretto

Intensywność smaku

Bardzo intensywny smak (10/10)

Najlepiej spożyć przed

06.05.2026

Ristretto - Kawa na co dzień

10 kapsułek do Nespresso®

(2)

Recenzje (2)

Bardzo dobra kawa o intensywnym smaku.
Polecam wszystkim, którzy lubią wyrazisty smak kawy.
Czytaj więcej
Bardzo dobra aromatyczna kawa. Polecam każdemu Czytaj więcej